; }

Віртуальні виставки

                        Шановні читачі! 

Пропонуємо вам ознайомитись з тематичними виставками книжкового фонду нашої бібліотеки.Різноманітність цікавих, веселих, наукових та корисних книг спонукає нас розповісти усім бажаючим про цей чудовий скарб, який Ви можете отримати, завітавши до нашої Бібліотеки.

Чекаємо на вас!

На допомогу шкільній програмі

Хрестоматія школяра

Лондон, Джек. Північні оповідання: [ Для серед. шк. віку ]/ Упорядкув. та передм. І. М. Андрусяка. – К.: Школа, 2004.-216с.: іл. – (Хрестоматія школяра).

До книжки Джека Лондона «Північні оповідання» увійшли твори, події в яких розгортаються наприкінці XIX століття на Алясці, де було відкрито чималі поклади золота і куди за легкою наживою вирушили тисячі відчайдухів. Проте більшість із них дістала поразку в нерівній боротьбі зі стихією, і лише для небагатьох сувора Північ справді виявилася золотоносною. Вижити у тяжких, іноді навіть екстремальних умовах допомагали наполегливість, невтомна праця, незламна сила духу, а головне — людяність. Сповнені глибокої житейської правди і сюжетної динаміки, «Північні оповідання» справедливо вважаються одним із найкращих зразків світової літератури, ними ось уже понад століття щиро захоплюються юні читачі.
-------------------- -----------------------------------------------------------------------------------------
Микола, Вороний. Євшан – зілля: Поема, вірші: : [ Для серед. шк. віку ]/ Упорядкув. і передм. Л. М.Слободянюк; Іл. Т.В. Кущ. – К.: Школа, 2007. -160 с.: іл. - (Хрестоматія школяра).

Пропоноване видання містить поетичний доробок відомого українського поета М. Вороного (1871-1940), інтимна та громадянська лірика якого належить до непересічних худоджніх цінностей і свідчить про історичний внесок поета у розвиток вітчизняної культури. Крім оригінальних віршів, до книжки також увійшли поема «Євшан-зілля» та поетичні переклади. Добір поданих текстів обумовлений шкільною програмою з української літератури. Розрахована на школярів, вчителів, студентів-філологів, усіх, хто цікавиться творчістю М. Вороного.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Глібов, Леонід. Байки:  [ Для мол. та серед. шк. віку ]/ Упорядкув. та передм. Р. В. Мельникова Худож. Ю.В. Кучеровська. – К.: Школа, 2005. – 128 с.: іл. - (Хрестоматія школяра).

Леонід Глібов — найбільший майстер «вічного жанру» байки в українському письменстві. Увібравши в себе народну мудрість, чесноти й мораль та розгортаючи сюжетні колізії на упізнаваному кожним українцем матеріалі, байки Глібова постають своєрідною Книгою буття, де поєднується сучасне, минуле й майбутнє і міститься чітка відповідь на одне вічне, сакральне і взагалі ключове для людської сутності питання: як гоже і негоже чинити.Також до хрестоматії увійшли поезії, загадки й акровірші Леоніда Глібова, вивчення яких передбачене шкільною програмою з української
літератури.-------------------------------------------------------------------------------------------------Дніпрова, Чайка. Проводи Сніговика Снігуровича: [ Для мол. та серед. шк. віку ]/ Упорядкув. та передм. О. Колініченко. – К.: Школа, 2009. – 208 с.: іл. - (Хрестоматія школяра).
До видання увійшли твори письменниці Людмили Березіної (1861-1927), відомої під іменем Дніпрової Чайки. Легенди, поезії про природу, оповідання і казки, драматичні твори сповнені любові до рідного краю, пройняті ідеєю добра й милосердя, вірою в торжество справедливості. Добір поданих текстів обумовлений шкільною програмою з української літератури. Розрахована на широке коло читачів.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Прислів’я приказки народів світу: [ Для мол. та серед. шк. віку ]/ Упорядкув. та передм. Н. В. Сойко. – К.: Школа, 2005.- 192 с.: іл. - (Хрестоматія школяра).

До книжки увійшли найкращі зразки прислів'їв та приказок — перлини народної мудрості зі світової фольклорної скарбниці. Збірник стане школяреві в пригоді на уроках читання, а згодом — світової літератури, адже культура кожного народу виростає з його фольклору; допоможе на уроках розвитку зв'язного мовлення, під час написання творів, а також збагатить словниковий запас юних читачів, сприятиме розвитку їхнього образного мислення й відчуття слов

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Мирний, Панас. Казка про правду та кривду: [ Для мол. та серед. к. віку ]/ Упорядкув. та передм. О. А. Лещенко; іл. Т.Л. Кудиненко – К.: Школа, 2009. – 190 с.: іл. - (Хрестоматія школяра).
До видання увійшли твори для дітей «Морозенко», «Пригода з «Кобзарем», «День на пастівнику» та ін. видатного українського письменника Панаса Мирного (1849-1920), про якого І. Франко сказав: «Свіжий і сильний талант». Своє творче покликання Панас Мирний визначив ще в юності, записавши в «Щоденнику»: «... хочу показати безталанну долю життя людського, високую його душу, тепле серце». Розрахована на школярів, вчителів, студентів-філологів, усіх, хто цікавиться творчістю Панаса Мирного. Позакласне читання.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Гоголь, М. В. Тарас Бульба: Страшна помста: для серд. та ст. шк. віку: пер. з рос./ Микола Гоголь; іл. М. Дерегуса; О. Літвінова. – К.: Національний книжковий проект, 2010. – 236 с.: іл. – (Бібліотека шкільної класики).

До видання увійшли повісті письменника-мислителя світового масштабу М. В. Гоголя (1809—1852) «Тарас Бульба» та «Страшна помста» в перекладі українською мовою. «Тарас Бульба» — поетична розповідь про далеке минуле України. Письменник яскраво змалював Запорозьку Січ, правдиво відтворив побут, звичаї козацтва тих часів. «Страшна помста» — одна з повістей циклу «Вечори на хуторі під Диканькою». Оскільки переклад творів українською мовою було здійснено в 30-х роках минулого століття, у період політичних репресій, прізвища перекладачів невідомі.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Родарі, Джанні. Подорож Голубої Стріли: повість – казка: мол. шк. віку/ Д. Родарі; пер. з італ. І. Корунець; іл. Ю. Мітченко.- К.: Національний книжковий проект, 2009. – 176 с.: іл. – (Бібліотека шкільної класики).

Повість-казка відомого італійського письменника Джанні Родарі (1920-1980) "Подорож Голубої Стріли", написана в захоплюючій легкій манері, розповідає про різдвяну чарівну подорож іграшкового потяга під назвою "Голуба Стріла" та його лялькових пасажирів. Разом з головними героями книжки читачеві належить розв'язати чималу кількість завдань, знайти друзів та битися з підступними ворогами... І лише сміливість, чесність та відвага, величезне бажання дістатися до мети та дружня підтримка допомогають подолати усі труднощі.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
О’Генрі. Вождь Червоношкірих: Оповідання: [ Для серед. шк. віку ]/ Пер. з англ.; іл. Т. Кудиненко. - К.: Школа, 2009. – 240 с.: іл. – (Бібліотека шкільної класики).

До книжки увійшли найкращі оповідання відомого американського письменника O’Генрі. Вони захоплюють динамічним сюжетом, правдивістю характерів героїв і наповнені глибоким філософським змістом.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Лондон, Джек. Біле ікло: повість[ Для серед. шк. віку ]/ Джек Лондон; Пер. з англ. В. Гладкої та К. Корякіної; іл. Дунаєвої. - К.: Національний книжковий проект, 2010. – 256 с.: іл. – (Бібліотека шкільної класики).

Захоплива повість видатного англійського письменника Джека Лондона про долю вовченяти, яке потрапило до людей. Книга вчить любити природу, любити та бути відповідальним за тих, кого, за висловом А. Сент-Екзюпері, ми приручили.---------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Стівенсон, Роберт – Льюїс. Острів скарбів: роман: для серед. шк. віку/ Роберт-Льюїс Стівенсон; Пер. з англ. Ю. Корецького та Р. Доценка - К.: Національний книжковий проект, 2010. - 288с.: іл. – (Бібліотека шкільної класики).

Суперпопулярний роман Роберта-Льюїса Стівенсона про морські пригоди піратів і чесних англійських джентльменів, котрі вирушають на пошуки скарбів. Романтика часів вітрильних суден, невідкритих ще нових земель, таємниць та карколомних пригод не залишить читача байдужим до цієї книжки.-------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Географічний калейдоскоп.

Країни світу. Америка, Австралія, Океанія: Для дітей серед. шк. віку/ Авт. -упорядники В. М. Скляренко, В. В.Мірошнікова, А. С. Шуклінова, М.О. Панкова; худож. – ілюстратор Г. В. Беззубова; худож. Л. Д. Киркач – Осипова. – Харків: Фоліо, 2006. – 318 с. – (Дитяча енциклопедія).

Ця книжка запрошує вас у захоплюючу подорож відразу до двох континентів — Америки та Австралії. З неї ви дізнаєтесь багато цікавого про минуле й сьогодення країн Нового Світу, серед яких чимало найрозвинутіших світових держав (США, Канада, Бразилія, Аргентина тощо), про неповторні дива австралійської землі, яка майже до початку XX століття лишалася для європейців загадковою terra incognita, про чарівний світ Нової Зеландії, що стала уособленням дивовижного Середзем’я — фантастичної країни, де мешкають герої славнозвісного «Володаря персн
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Країни світу. Азія: Для дітей серед. шк. віку/ Авт. -упорядники В. М. Скляренко, В. В.Мірошнікова, А. С. Шуклінова, М.О. Панкова; худож. – ілюстратор Г. В. Беззубова; худож. Л. Д. Киркач – Осипова. – Харків: Фоліо, 2006. – 319 с. – (Дитяча енциклопедія).

Цей том дитячої енциклопедії «Країни світу» розповідає про Азію — найбільшу частину світу, яку здавна називають «Оспіваною Шехерезадою». Тож недарма вміщені в нашій книжці розповіді про казкову природу, своєрідну культуру і стрімкий економічний зріст азійських країн, про давні і сталі традиції їхніх народів немовби доповнюють сторінки добре відомої читачу «Тисячі й однієї ночі».
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Географія:Для дітей серед. шк. віку/ Авт. –упорядник М. О. Володарська; Худож. – оформлювачі Б.П. Бублик, С. І. Правдюк. - Харків: Фоліо, 2006. – 318 с. – (Дитяча енциклопедія).

Країни світу. Африка: Для дітей серед. шк. віку/ Авт. -упорядники В. М. Скляренко, В. В.Мірошнікова, А. С. Шуклінова, М.О. Панкова; худож. – ілюстратор Г. В. Беззубова; худож. Л. Д. Киркач – Осипова. – Харків: Фоліо, 2006. – 317 с. – (Дитяча енциклопедія).---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Мови чисте джерело. Гнатюк, Л. П., Бас – Кононенко, О. В. Українська мова: Навч. посіб. - 4 - вид., випр. і доп. – К.: Знання-Прес, 2006. – 259 с. Українська дитяча література: Хрестоматія/ Вступна ст.. та упорядкув. Л. П. Казачок. – К.: Вища шк., 2002. – 519 с.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Світанок Вітчизни. Українська література кінця ХІХ – початку ХХ ст.: Навчальний посібник (серія «Шкільна бібліотека»)/ Упорядник А. А. Чічановський. – К.: Грамота,2005. – 512 с.---------------------------------------------------------------------------------------------------------------Сучасна українська література кінця ХХ СТ. – початку ХХІ ст.: Для старш. шк. віку / Упорядкув. текстів, передм., навч. – метод. Матеріали І. Андрусяка - К.: Національний книжковий проект, 2010. – 464 с.: іл. – (Бібліотека шкільної класики). До хрестоматії ввійшли твори популярних українських письменників кінця XX — початку XXI століть, рекомендовані шкільною програмою для вивчення й позакласного читання. Серед них — поезії Василя Герасим’юка, Ігоря Римарука, Сергія Жадана, роман Юрія Андруховича «Рекреації», проза В’ячеслава Медведя, Євгена Пашковського та ін. Другий розділ хрестоматії склали літературно-критичні та методичні додатки, покликані познайомити юного читача із сучасним літературним процесом, розмаїттям новітніх літературних напрямів, шкіл і тенденцій, дати уявлення про такі ключові для розуміння шкільного письменства поняття, як постмодернізм, літературне угруповання, літературне покоління, поколіннєве переживання тощо.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Хрестоматія дитячої славістики: Слов’янська поезія ХІХ – початку ХХ ст. / Упорядники Н. О. Л исенко – Єржиківська, Т. П. Руда, І.О. Карєва. – Київ: Видавництво «Успіх і кар’єра», 2008. – 256 с.